DOĞA EMİRGAN EVLERİ

Detaylar

İşveren: Arsa Sahipleri
Proje Yeri: Sarıyer İSTANBUL
Sözleşme tarihi: 01/01/2006
Bitiş tarihi: 26/01/2008

Proje ait resimler


DOĞA EMİRGAN EVLERİ

Bir yanda tarihi bir doku, diğer yanda deniz ve yeşilin oluşturduğu bir doğa.İstanbul'a yeni bir hava ve bir mimari anlayış kazandıracak olan DOĞA Emirgan Evleri , Boğaz'ın en özel yerleşimlerinden Emirgan'ın teperlerinde kuruldu.

DOĞA  güvencesiyle hayata geçen, mimari bir anlayışa sahip bu projede, butik bir evde aradığınız her şeyi bulacaksınız.

4 farklı yapıdaki binaları, 7 ayrı konut tipi ve 21 eviyle Emirgan Evleri, sizlere gerçek huzurun kapılarını açıyor. Özel bahçeleriyle boyutları 160 m2 ile 300 m2 arasında değişen 10 bahçe dubleksi, boyutları 245m2 ile 280 m2 arasında değişen 110m2 açık teraslı, teras dubleksleri, 100m2'lik stüdyo dairesi ve 1 villasıyla size hem yeşil bir doğanın güzelliğini hem de Boğaz'ın o eşsiz havasını sunuyor.

Mimari açıdan Hakan Habif ve Boran Ekinci imzası taşıyan DOĞA Emirgan Evleri , gerek kendi içine kapalı, korunaklı yapısı, gerekse mimarisi ve sunduğu yaşam kalitesiyle Emirgan'da öne çıkan bir projedir.

Ahşap, modern mimari anlayışıyla birlikte bu evlerin de karakterini oluşturuyor. Cephede, zeminde, gölgelik ve bölücü elemanlardaki kullanımıyla, mekan oluşturmanın ve mekanı tamamlamanın temelinde yer alıyor.

Bu şekilde yaratılan farklı dokularla doğayla ve yeşille uyum yakalamaya çalışılıyor.

Yerleşim düzeni, blokların birbirlerinin önünü kesmemesi esasına dayanıyor. Bloklar ise alt üst dublekslerden oluşuyor. Böylece her ev, manzaradan olabildiğince faydalanırken, kendine özel açık mekanıyla bu birlikteliğin içinde yer alıyor. Merkezde ise, yüzme havuzu ve ortak tesisler bulunuyor.

Konutlar, çekirdek aileden en geniş olanına kadar herkese uygun, çeşitli büyüklüklerde kurgulanmıştır. Ancak sunduğu olanaklarda eşitliği de gözetiyor. Genel yerleşimde kullanılan ilkeler, iç mekan düzenine de yansıyor. Farklı büyüklüklere ve kullanımlara sahip konut tipinin bulunması hem mimari hem yaşamsal zenginliğe ve çeşitliliğe işaret ediyor.

DOĞA Emirgan Evleri nde butik bir tarzı yaşamanın tadını doyasıya çıkarmanız için gerekli her şey düşünüldü:

 

24 saat güvenlik, Her bir konuta ait 2 adet kapalı otopark alanı, Her konuta özel kapalı depo alanı

6 x 20m ebatlarında açık yüzme havuzu

300m2 çok amaçlı salon

Fitness ve aerobic

Home theater sistemli TV bölümü

Servis mutfağı